Mam obok RX900, jedni narzekają że w 900'kach jest za dużo basu... drudzy że w 700'kach jest go za mało - tak naprawdę brzmienie tych słuchawek jest mocno uzależnione od karty dźwiękowej. Pierwsze wrażenie w odsłuchu na integrze: (alc887) - względem rx900 grają płasko, w 900'kach precyzyjniej wybrzmiewają dźwięki, dynamiczniej, grają lekko a zarazem urzekają ciepłym basem. Drugą kartą na której testowałem słuchawki był, dosyć podstawowy, Asus Xonar DS (ze stockowym opampem), uzyskałem na nich dosyć ciekawy efekt - obie pary słuchawek się u-bas-owiły, 900'setki stały się nieznośnym ciężkim 'tłuczkiem', rx700 nabrały basu i precyzji (rx700-xonar>rx900-integra). W konfiguracji z trzecią kartą - Creative Audigy 2ZS, która ma trochę więcej mocy na wyjściu, ponownie na prowadzenie wysuwają się rx900 - zapewniając naprawdę niesamowite wrażenia kiedy ten 'tłuczek' ustępuje z basem, a zaczyna olśniewać wysokimi dźwiękami. Niestety w takim połączeniu rx900 bywają niestabilne, raniąc nasze uszy w bardziej dynamicznych momentach, kiedy dźwięki (zwłaszcza te wysokie) mocno przebijają ponad poziom względem którego ustawialiśmy głośność. RX700 grały trochę lepiej na Xonarze (rx900-a2zs>rx700-xonar>rx700-a2zs).
- ZALETY:
- +Jakość dźwięku (ciężko powiedzieć czy rx900 pod tym względem reprezentowały lepszą jakość - po prostu grają inaczej)
- +Neutralne, nieprzesycone basem brzmienie, dynamika (a wręcz niestabilność) rx900 obraca się czasem na ich niekorzyść, 700'ki mogą grać bez podcięć na eq, są mniej męczliwe dla słuchu.
- +bogata scena, precyzja dźwięku, dźwięki precyzyjnie wybrzmiewają
- +przestrzeń lepsza niż w rx900
- +masywna budowa i bardzo dobre tłumienie
- +wygodnie leżą
- +w cenie ok 160zł bezkonkurencyjne.
- WADY:
- -kiepskie pady, materiał z którego zostały wykonane wydaje się być kruchy, podatny na rozdarcie (i tak też się zaczyna dziać po 3 miesiącach użytkowania), aczkolwiek okazały się mniej potliwe niż pokryte gładkim materiałem w rx900. Mogłyby być grubsze, chociaż i tak dla wielu osób jest to element który zostaje wymieniony zanim słuchawki się 'wygrzeją' ;)
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy